SIA „DataPro Group” speciālisti kopā ar vadošajiem speciālistiem bērnu kardioloģijā piedāvā veikt profilaktisko sirds veselības apskati jaunajiem sportistiem līdz 20 gadu vecumam, izmantojot eVeselības Monitoringa Sistēmu. Šādā veidā tiktu nodrošināta iespēja sporta skolu treneriem, jauno sportistu vecākiem un pašiem sportistiem sekot līdzi sirds veselības stāvoklim. Mērījumus tiek piedāvāts veikt ar portatīvo elektrokardiogrāfu DP-EKG-1 Cardie™, kas ļauj īsā laika periodā nolasīt elektrokardiogrammu (EKG), tādā veidā ieekonomējot sportistiem tik vērtīgo treniņu laiku.

Sporta Veselības sistēmas shēma

Ārsti atzīst, ka pārbaudīt sirdsdarbību jaunajiem sportistiem nepieciešams kā minimums reizi gadā, bet ieteicams to darīt ir vismaz divas reizes gadā, piemēram, pirms vasaras treniņnometnes un pirms spēļu vai citu sporta veidu sezonas sākuma (tas atkarīgs no treneru un bērnu vecāku vēlmēm un iespējām). Ārsti norāda arī uz to, ka aktīvi sportojošiem jauniešiem, pārbaudes būtu nepieciešamas vismaz reizi mēnesī.

Darbības princips

Sportistam pirms treniņa tiek pierakstīts pulsa, asinsspiediena un elektrokardiogrāfa (EKG) mērījums (pirms slodzes un ar aizturētu elpu), tad treniņa laikā vēl viens EKG mērījums. Mērījumi un datu apstrādāšana notiek sekojoši: